Wsparcie techniczne

W razie problemów technicznych prosimy pisać na reklamacje@electroway.eu

Często zadawane pytania

Dlaczego po instalacji nie można uruchomić oprogramowania?

Oprogramowanie należy uruchamiać wybierając ikonę na pulpicie lub z menu Start. Tryb dysku USB w urządzeniu został stworzony tylko na potrzeby łatwej instalacji.

Czy urządzenie obsługuje nocne zmiany?

Zrezygnowaliśmy z obsługi zmiany nocnej żeby nie komplikować obsługi urządzenia (ta funkcja będzie dostępna w przyszłych wersjach tego urządzenia w wersji DeLuxe). System działa w taki sposób, że pierwsze zdarzenie danego dnia związane z wybraną kartą jest interpretowane jako przyjście do pracy, kolejne zdarzenie jest interpretowane jako wyjście z pracy, kolejne znów przyjście itd. Zdarzenia są interpretowane prawidłowo, o ile pracownik wyszedł z pracy tego samego dnia, co przyszedł, dlatego nie zalecamy używania tego urządzenia do obsługi pracy nocnej (w której pracownik przychodzi jednego dnia, a wychodzi z pracy następnego – po północy).

Program się nie uruchamia, a zamiast tego wyświetla się komunikat o tym, że brak pliku msvcp100.dll

Plik msvcp100.dll jest częścią składową systemu operacyjnego i jeśli system jest na bieżąco updejtowany do najnowszej wersji (na bieżąco są instalowane najnowsze „service pack” oraz są aktualizowane inne komponenty systemu), ten błąd zazwyczaj nie powinien się pojawiać. Więcej informacji o samym błędzie, jak i sposobach jego naprawy – znajduje się w artykule o błędzie msvcp100.dll.

Najszybszym sposobem wyeliminowania tego błędu będzie umieszczenie plików msvcp100.dll w katalogu w którym znajduje się oprogramowanie rejestratora (standardowo jest to C:\\Rejestrator Czasu Pracy). Plik ten jest do pobrania tu: msvcp100.dll